Ես հորդորում եմ մարդկանց գալ քվեարկության. Լևոն Տեր-Պետրոսյան
ՀԱԿ առաջնորդ, ՀՀ նախկին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը թիվ 9/11 ընտրատեղամաս էր եկել թոռան՝ Լևոն Տեր-Պետրոսյան կրտսերի հետ:
Քվեարկությունից հետո Տեր-Պետրոսյանը հրաժարվեց պատասխանել լրագրողների հարցերին, միայն հորդորեց մարդկանց գալ և մասնակցել քվեարկությանը:
«Ես հորդորում եմ մարդկանց գալ քվեարկության և ազատորեն առանց բռնանալու իրենց կամքն արտահայտել: Երկրորդ՝ մի բան էլ հաստատ գիտեմ, որքան իրական շատ մարդ գա քվեարկելու, այնքան հանրաքվեի արդյունքներն ավելի օբյեկտիվ կլինեն»,-ասաց նա:
Նշենք, որ Հայաստանում այսօր՝ դեկտեմբերի 6-ին, ժամը 8։00-ին մեկնարկել է սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեն։
- ԼՂՀ սահմանադրական հանրաքվեի մասնակցությունը կազմել է 76.44 տոկոս 20:00-ի դրությամբ հանրապետությունում 103 766 ընտրողներից քվեարկությանը մասնակցել է 79 314 քաղաքացի

The leader of Armenian National Congress, former President Levon Ter-Petrosyan came to the polling station No. 9/11 with his grandson Levon Ter-Petrosyan junior.
After the vote, the opposition leader refused to answer reporters' questions, only encouraged people to come and vote.
"I urge people to vote and freely express their will without any force. One thing I know for sure – the more people come to the vote, more objective the referendum results would be, "he said.
It should be noted that today, on December 6, at 8:00 a.m. the Constitutional referendum started in Armenia.