Թրամփի մուտքը Բրիտանիա արգելելու մասին միջնորդագիրը ռեկորդ է սահմանել
ԱՄՆ Հանրապետական կուսակցությունից նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփի մուտքը Մեծ Բրիտանիա արգելելու մասին առցանց միջնորդագիրը, որը տեղակայված է բրիտանական կառավարության կայքում, հավաքել է ավելի քան 475 հազար ստորագրություն, ինչը ռեկորդային թիվ է կայքի ողջ պատմության մեջ, հայտնում է NBC-ն։․
Նախկին ռեկորդը սահմանել էր Միացյալ Թագավորություն մեծաթիվ ներգաղթյալների մուտքի թույլատրման ու նրանց աջակցելու մասին միջնորդագիրը՝ հավաքելով ավելի քան 446 հազար ստորագրություն։
Մուսուլմանների մուտքն ԱՄՆ լիովին արգելելու մասին հայտարարության ժամանակ Թրամփը նաև ասել էր, որ Լոնդոնի որոշ շրջանների բնակիչներ այնքան արմատական են, որ նույնիսկ քաղաքի ոստիկանությունն է վախենում իր կյանքի համար։ Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Դեյվիդ Քեմերոնն ու Լոնդոնի քաղաքապետ Բորիս Ջոնսոնը քննադատել էին նրա արտահայտությունները։

Petition not to Allow Trump Enter the UK has Set a Record
The Internet petition on the website of the British government to ban the US presidential candidate from the Republican Party, Donald Trump to enter the territory of Great Britain,  has collected more than 475 thousand signatures, which is a record number in the history of the site, gazeta.ru reports quoting NBC.
The previous record was set on the admission of a number of migrants to the United Kingdom and on providing them with greater support. This petition had collected more than 446,000 signatures.
During his statement to ban Muslims to come to the United States Trump also said that the residents of some parts of London are so radical that even the city police is afraid. British Prime Minister David Cameron and London Mayor Boris Johnson criticized this statement.