Թրամփի մուտքը Բրիտանիա արգելելու մասին միջնորդագիրը ռեկորդ է սահմանել
ԱՄՆ Հանրապետական կուսակցությունից նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփի մուտքը Մեծ Բրիտանիա արգելելու մասին առցանց միջնորդագիրը, որը տեղակայված է բրիտանական կառավարության կայքում, հավաքել է ավելի քան 475 հազար ստորագրություն, ինչը ռեկորդային թիվ է կայքի ողջ պատմության մեջ, հայտնում է NBC-ն։․
Նախկին ռեկորդը սահմանել էր Միացյալ Թագավորություն մեծաթիվ ներգաղթյալների մուտքի թույլատրման ու նրանց աջակցելու մասին միջնորդագիրը՝ հավաքելով ավելի քան 446 հազար ստորագրություն։
Մուսուլմանների մուտքն ԱՄՆ լիովին արգելելու մասին հայտարարության ժամանակ Թրամփը նաև ասել էր, որ Լոնդոնի որոշ շրջանների բնակիչներ այնքան արմատական են, որ նույնիսկ քաղաքի ոստիկանությունն է վախենում իր կյանքի համար։ Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Դեյվիդ Քեմերոնն ու Լոնդոնի քաղաքապետ Բորիս Ջոնսոնը քննադատել էին նրա արտահայտությունները։

Петиция о запрете Трампа на въезд в Британию поставила рекорд
Интернет-петиция о запрете кандидату на пост президента США от Республиканской партии Дональду Трампу въезда на территорию Великобритании, размещенная на сайте британского правительства, собрала более 475 тысяч подписей, что является рекордным числом за всю историю сайта, передает gazeta.ru со ссылкой на NBC.
Предыдущий рекорд был установлен петицией о допуске в Соединенное королевство большего числа мигрантов и оказанию им большей поддержки, собравшей более 446 тысяч подписей.
Во время своего высказывания о запрете мусульманам приезжать в США Трамп также заявил, что жители некоторых частей Лондона настолько радикальны, что даже полиция города опасается за свои жизни. Премьер-министр Великобритании Дэвид Кэмерон и мэр Лондона Борис Джонсон раскритиковали данное высказывание.