Արգենտինայում չեղարկվել է արտարժույթի փոխանակման սահմանափակումներ
Արգենտինայի իշխանությունները չեղարկել են երկրում արտարժույթի փոխանակման սահմանափակումներ, որոնք սահմանվել էին 2011 թվականին ազգային արժույթի փոխարժեքը կայուն պահելու համար:
Նշենք, որ նախկինում արգենտինացիները կարող էին պաշտոնապես փոխանակել ամսական 2 հազար դոլարից ոչ ավել՝ ստանալով փաստաթուղթ, որտեղ նշված է, թե որտեղ է իրականացվել փոխանակումը:
Սրա արդյունքում երկրում ձևավորվել էր  դոլարի երկու փոխարժեք՝ պաշտոնական(10 պեսո)  և սև շուկայի փոխարժեք(15 պեսո): Սահմանափակման վերացման շնորհիվ Արգենտինայում հաստատվել է միասնական փոխարժեք, որն ավելի մոտ է սև շուկայի փոխարժեքին:

Правительство Аргентины отменило ограничения на обмен валюты
Власти Аргентины объявили об отмене ограничений на обмен валюты, введенных в 2011 году с целью поддержания курса аргентинского песо, передает BBC.
По словам министра финансов Аргентины Альфонсо Прат-Гая, эта мера была обещана новым президентом страны Маурисио Макри для возобновления экономического роста.
Ранее аргентинцы имели право официально обменивать не более 2 тысяч долларов в месяц и должны были получать документ с указанием, где был произведен обмен.
В стране было два курса обмена: официальный (10 песо за доллар) и обмен на черном рынке (15 песо за доллар). Новые правила вводят единый курс, который станет ближе к бывшему "черному" курсу.