Աբխազիան միացել է Թուրքիայի դեմ սահմանված ռուսական պատժամիջոցներին
Աբխազիայի վարչապետ Արթուր Միկվաբիան որոշում է ստորագրել ընդդեմ Թուրքիայի սահմանված ռուսական պատժամիջոցներին միանալու մասին, փոխանցում է Интерфакс-ը:
Վարչապետը հանձնարարել է երկրի էկոնոմիկայի նախարարությանը գյուղատնտեսության նախարարության և մաքսային պետական հանձնաժողովի հետ համատեղ մինչև հունվարի 20-ը ներկայացնել առաջարկ ժամանակավոր սահմանափակող միջոցների մշակման վերաբերյալ: Առաջարկը կվերաբերի առանձին ապրանքների ներմուծմանը, որոնց ծագման երկիրը Թուրքիան է:
Փաստաթղթի համաձայն` երկրի էկոնոմիկայի նախարարությունը պետք է միջոցներ ձեռնարկի թույլ չտալու Թուրքիայի իրավասության ներքո գտնվող կազմակերպությունների մասնակցությունը պետպատվերի շրջանակում իրականացվող աշխատանքին:

Абхазия присоединилась к российским санкциям против Турции
Премьер-министр Абхазии Артур Миквабия подписал распоряжение о присоединении республики к санкциям России против Турции, передает Интерфакс.
Министерству экономики Абхазии совместно с министерством сельского хозяйства и Государственным таможенным комитетом поручено "в срок до 20 января представить предложения по выработке временных ограничительных мер по импорту отдельных видов товаров, страной происхождения которых является Турецкая Республика".
В соответствии с документом, министерство экономики должно принять меры по недопущению участия организаций, находящихся под юрисдикцией Турции, к работе в рамках госзаказа Абхазии.