Օբաման խնդրել է հավանություն տալ ԻՊ դեմ պայքարում զորքերի կիրառմանը
Օբաման Կոնգրեսին կոչ է արել հավանություն տալ ԻՊ-ի դեմ պայքարի համար երկրի զինված ուժերի կիրառմանը։ Այս մասին հայտարարել է Օբաման Կոնգրեսին հղված իր ուղերձում։
«Եթե այս գումարման Կոնգրեսը լրջորեն մտադիր է հաղթել այդ պատերազմը և ցանկանում է ազդանշան ուղարկել ողջ աշխարհում մեր զորքերին, ապա դուք պետք է վերջապես թույլ տաք զինված ուժերի կիրառմանը ԻՊ խմբավորման դեմ»,- նշել է Օբաման:
«Միջազգային ահաբեկչության ջախջախումը կարևորագույն պայման է միջազգային անվտանգության համակարգի պահպանման համար, որը ստեղծվել է Երկրորդ համաշխարհային պատերազմից հետո»,- նշել է Սպիտակ տան ղեկավարը՝ ընդգծելով, որ ամերիկյան զորակազմերը հենց դրանով էլ զբաղվում են Իրաքում, Սիրիայում, Աֆղանստանում:

Obama Called on Congress to Pass the Authorization of Military Force against the IS
The US President Barack Obama called on Congress to pass the authorization of military force against the Islamic State group. This is stated in the address of the President to the Congress, Lenta.ru reports.
"If Congress of this convocation is serious about winning this war [on terrorism] and wants to send a signal to our troops around the world, you should finally allow the use of military forces against the IS group," Obama said.
"The defeat of international terrorism is the most important condition to maintain the system of international security that developed after World War II," the head of the White House stressed.