«Ալ-Կաիդայի» առաջնորդը կոչ է արել հարձակումներ սկսել Սաուդյան Արաբիայում
«Ալ-Կաիդա» ահաբեկչական խմբավորման առաջնորդ ազ-Զավահիրին կոչ է արել հարձակումներ իրականացնել Սաուդյան Արաբիայում այն բանից հետո, երբ տեղի իշխանությունները զանգվածային մահապատժի ենթարկեցին 47 հոգու, որոնցից շատերը կապված էին ահաբեկչական այս  խմբավորման հետ, գրում է Associated Press-ը:
Ահաբեկիչների առաջնորդը 7 րոպեանոց տեսաուղերձում իր հետևորդներին կոչ է արել հարձակումներ իրականացնել Սաուդյան Արաբիայի թագավորական ընտանիքի դեմ, որը նա կոչում է «փտած ռեժիմ, որն այլասերել է մեր կրոնը»:
Ազ-Զավահիրին կոչ է արել նաև հարձակումներ իրականացնել սիոնիստական-խաչակրաց դաշինքի դեմ՝ ի նկատի ունենալով Իսրայելին և նրա արևմտյան դաշնակիցներին:

Лидер "Аль-Каиды" призвал атаковать Саудовскую Аравию
Лидер "Аль-Каиды" Аль-Завахири призвал совершать атаки на Саудовскую Аравию после массовой казни в королевстве 47 человек, многие из которых были связаны с террористической группировкой, сообщает "Корреспондент" со ссылкой на Associated Press.
Данный призыв прозвучал в семиминутной аудиозаписи, опубликованной ранее на этой неделе, сообщает международная организация SITE, отслеживающая информацию о радикальных исламистах в интернете.
В этой речи египетский врач и лидер боевиков призвал своих последователей совершать новые атаки против интересов правящей королевством семьи Аль Сауд, которую он назвал "гнилым режимом, исказившим вашу религию".
Также Аль-Завахири призвал атаковать "сионистско-крестоностский альянс", подразумевая Израиль и его западных союзников.