«Հաղթանակի համը»` ԼՂՀ հոբելյանական կոնյակ
Ավարտվել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության անկախության 25-ամյակին նվիրված հոբելյանական կոնյակի անվան ընտրության առցանց քվեարկությունը, հայտնում է Artsakh Press-ը:
Ըստ քվեարկության արդյունքների` առաջադրված վեց տարբերակներին, ընդհանուր առմամբ, քվեարկել են 4273 քաղաքացիներ:
Մասնավորապես, ըստ ձայների բաշխվածության՝ պատկերը հետևյալն է՝ «Ազատություն» – 21, «Ազատ» - 36, «Ազատագրող» – 46, «Վերածնունդ» – 59, «Տիգրանակերտ» – 1657 և «Հաղթանակի համը» – 2454 ձայն:
Այսպիսով, ըստ քվեարկության վերջնական արդյունքների՝ ձայների գերակշիռ 2454 կամ 57 տոկոսը հավանություն է տվել «Հաղթանակի համը» տարբերակին:

Коньяк к 25-летию НКР: "Вкус победы"
Участники он-лайн голосования выбрали название коньяка, посвященного 25-летию независимости Нагорно-Карабахской Республики, сообщает Новости-Армения.
Юбилейный напиток будет называться "Вкус победы". За выдвинутые шесть вариантов названий, в целом, проголосовали 4273 человека.
"В частности, согласно подведенным итогам, наименование "Свобода" получило 21 голос, "Свободный" – 36, "Освобождающий" – 46, "Возрождение" – 59, "Тигранакерт" – 1657 и "Вкус победы" – 2454 голоса. Таким образом, вариант "Вкус победы" одобрили 57% участников голосования", - отмечается в сообщении.