Թուրքիայում ևս մեկ հայ է սպանվել
Ստամբուլի Շիշլի թաղամասում տարեց հայ զույգի տուն մտած հանցագործները տունը թալանելուց հետո զույգին կապել են մահացու «խոզի կապանքով» ու հեռացել, հայտնում է News.am` հղում կատարելով թուրքական Hurriyet-ին։
Շիշլիում տարեց հայ զույգի տանը մաքրությամբ զբաղվող աշխատակիցը հերթական այցի ժամանակ տեսնելով, որ տան դուռը բացող չկա, զանգահարել է տարեց ամուսինների ազգականներին, ովքեր անմիջապես ոստիկանություն են հայտնել։
Դեպքի վայր մեկնած հրշեջները պատուհանից ներս են մտել և տեսել «խոզի կապանքով» կապված ամուսինների։  Պարզվել է, որ կապված  85-ամյա ամուսինը խեղդվել է, իսկ 79-ամյա կինը ծանր վիճակում է գտնվում։

Еще один армянин убит в Турции
Проникшие в дом  престарелой армянской пары в районе Шишли Стамбула преступники после грабежа дома связали пару мертвым узлом и удалились, сообщает News.am, цитируя Hurriyet.
Сотрудница, занимавшаяся  уборкой в доме  престарелой армянской пары, во время очередного визита,  увидев, что  никто не открывает дверь, позвонила родственникам  престарелых супругов, которые сразу же сообщили в полицию.
Прибывшие на место происшествия пожарные  вошли в дом через окно и увидели  связанных супругов. Выяснилось, что связанный 85-летний супруг задохнулся, а 79-летняя супруга находится  в тяжелом состоянии.