ԵՄ կվերանայի ՌԴ դեմ պատժամիջոցների կիրառումը
Եվրոպական Միությունը կարող է վերանայել հակառուսական պատժամիջոցները թեթևացնելու հարցերը հուլիսին: Այս մասին դիվանագիտական աղբյուրը հայտնել է ՌԻԱ Նովոստիին  ուրբաթ:
«Եվրոպական միությունում ավելի շատ են բարձրաձայնվում Ռուսաստանի դեմ սահմանափակման միջոցները մեղմելու անհրաժեշտության վերաբերյալ: Այս հարցը կարող է քննարկման դրվել հուլիսին այն ժամանակ, երբ պատժամիջոցների ռեժիմի հաջորդ հանդիպումը տեղի կունենա», - հայտնել է աղբյուրը, հաղորդում է Sputnik News- ը:
Ռուսական ռազմական միջամտությունն Ուկրաինայում, որը սկսվել է 2014 թ. փետրվարի վերջին մղել են մի շարք կառավարություններին պատժամիջոցներ կիրառել Ռուսաստանի դեմ:

EU to Review Anti-Russian Sanctions
The European Union may review the easing of anti-Russian sanctions imposed against in July, a diplomatic source said Friday.
"More voices are being heard in the European Union on the need to ease the limitation measures against Russia. This issue may be up for discussion in July when the next meeting on the sanctions regime takes place," the source told RIA Novosti, Sputnik News reports.
The Russian military intervention in Ukraine, which began in late February 2014, prompted a number of governments to apply sanctions against Russia.