Հայտնի է Եվրոպայի առաջնությանը մասնակցող ծանրամարտի Հայաստանի հավաքականի կազմը
Ծանրամարտի Հայաստանի հավաքականը Եվրոպայի առաջնությանը կներկայանա 10 մարզիկով, սակայն մասնակիցների կազմը կարող է փոփոխության ենթարկվել հաղորդում է armnoc.am-ը:
Նորվեգիայի Ֆորդե քաղաքում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությունում հանդես կգան՝ Վանիկ Ավետիսյանը, (69 կգ), Սմբատ Մարգարյանը (56 կգ), Տիգրան Մարտիրոսյանը, Անդրանիկ Կարապետյանը (77 կգ), Աղասի Աղասյանը (85 կգ), Սիմոն Մարտիրոսյանը (105 կգ), Ռուբեն Ալեքսանյանը եւ Գոռ Մինասյանը (+ 105կգ): Բացի վերոնշվածներից՝ Եվրոպայի առաջնության մասնակիցների թվում են նաև Առաքել Միրզոյանը (85 կգ) և Ռոստամ Կարապետյանը, բայց նրանք կարող են հանդես գալ որպես փոխարինողներ:

ЧЕ по тяжелой атлетике: известен состав сборной Армении
Сборная Армении по тяжелой атлетике будет представлена на чемпионате Европы 10-ю спортсменами, однако состав участников может быть изменен, сообщает пресс-служба Нок Армении.
На чемпионате Европы по тяжелой атлетике, который состоится в норвежском городе Фёрде, выступят Ваник Аветисян (69 кг), Смбат Маргарян (56 кг), Тигран Мартиросян, Андраник Карапетян (оба – 77 кг), Агаси Агасян (85 кг), Симон Мартиросян (105 кг), Рубен Алексанян, Гор Минасян (оба + 105 кг). Кроме вышеупомянутых спортсменов, в число участников чемпионата Европы входят также Аракел Мирзоян (85 кг) и Рустам Карапетян, но они могут выступить в качестве запасных.