Պան Գի Մունն առաջին անգամ պաշտոնական այցով կժամանի Վրաստան
ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Պան Գի Մունը պաշտոնական այցով կժամանի Վրաստան։ Այդ մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է Վրաստանի առաջին փոխարտգործնախարար Դավիթ Զալկալիանին։
Նրա խոսքերով, դա կլինի Պան Գի Մունի պաշտոնական առաջին այցը Վրաստան, մինչ այս նա երկրում գտնվել է տարանցիկ այցով:
Ներկա դրությամբ դեռ հայտնի չէ այցի ժամկետի մասին ստույգ տեղեկատվություն։ «Դա աշխատանքային գործընթաց է, և մոտ ապագայում մենք կիմանանք այդ այցի մանրամասները», նշել է Զալկալիանին՝ ընդգծելով ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի Վրաստան այցի կարևորությունը։

Генсек ООН впервые приедет в Грузию
Генеральный секретарь ООН Пан Ги Мун посетит Грузию с официальным визитом, сообщил журналистам первый заместитель министра иностранных дел Грузии Давид Залкалиани.
Это будет первый официальный визит Пан Ги Муна в Грузию, до этого он бывал в стране проездом, пишет Sputnk Грузия.
"Министерство иностранных дел Грузии работает над визитами высокого уровня, в том числе над визитом генерального секретаря ООН. По поводу даты на данный момент я пока не могу дать вам конкретную информацию. Это рабочий процесс, и в ближайшем будущем мы будем знать детали этого визита", - сказал Залкалиани подчеркивая значимость предстоящего визита.