Հակառակորդն Արցախի ուղղությամբ կիրառել է ականանետ և նռնականետ
Մարտի 30-ին և լույս 31-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին, հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 800 կրակոց:
Սահմանին հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 միլիմետրանոց ականանետ (5 արկ), արևելյան ուղղությամբ՝ ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (10 արկ):
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական դիրքերի պահպանություն:

По оперативным данным, накануне, 30 марта, и в ночь на 31 марта на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 800 выстрелов, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
Кроме того, в северо-восточном направлении линии соприкосновения противник применил 60-миллиметровый миномет (5 снарядов), а в восточном направлении – гранатомет типа АГС-17 (10 снарядов).
Отмечается, что передовые подразделения Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики в основном воздерживались от ответных действий, продолжая осуществлять надежную оборону боевых позиций.