Հակառակորդն Արցախի ուղղությամբ կիրառել է ականանետ և նռնականետ
Մարտի 30-ին և լույս 31-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին, հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 800 կրակոց:
Սահմանին հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 միլիմետրանոց ականանետ (5 արկ), արևելյան ուղղությամբ՝ ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (10 արկ):
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական դիրքերի պահպանություն:

According to operative data, on March 30 and on the night of March 31, on NKR-Azerbaijani border, the forces of Azerbaijani Armed Forces with small arms of various calibres fired over 800 shots in the direction of Armenian positions, the press service of the NKR Ministry of Defense informs.
In addition, in the north-eastern direction of the border the opponent used a 60-millimeter mortar, and in the eastern direction AGS-17 type grenade launcher.
It is noted that the advanced units of the Defense Army of the Nagorno-Karabakh Republic mainly refrained from responsive actions, while continuing to carry out the defense of combat positions.