Բակո Սահակյանն ընդունել է ՀՅԴ պատվիրակությանը
Ապրիլի 6-ին Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ընդունել է ՀՅԴ պատվիրակությանը՝ կուսակցության Բյուրոյի ներկայացուցիչ Հրանտ Մարգարյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանը քննարկվել են ներքին և արտաքին քաղաքականությանն առնչվող մի շարք հարցեր: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, փոխանցում է Artsakhpress-ը:
Հատուկ ուշադրության կենտրոնում են եղել ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանում ապրիլի 1-4-ը հակառակորդի կողմից սանձազերծված լայնածավալ պատերազմական գործողություններին և դրանց հետևանքներին վերաբերող հարցերը:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ օրհասական պահին ողջ հայ ժողովուրդը ցուցաբերեց օրինակելի միասնականություն՝ կարևորելով այս գործում նաև քաղաքական ուժերի դերակատարությունը:

Президент НКР: весь армянский народ продемонстрировал единство
6 апреля президент Республики Арцах Бако Саакян принял делегацию АРФ "Дашнакцутюн", возглавляемую представителем Бюро партии Грантом Маркаряном, сообщает пресс-служба президента НКР.
На встрече был обсужден ряд вопросов внутренней и внешней политики.
В центре особого внимания были вопросы, касающиеся широкомасштабных военных действий, развернутых противником на карабахско-азербайджанской границе с 1 по 4 апреля, и их последствий.
Президент Саакян отметил, что в роковой момент весь армянский народ продемонстрировал образцовое единство, подчеркнув важную роль политических сил в этом вопросе.
На встрече присутствовали заместитель председателя Национального собрания НКР Ваграм Балаян, другие должностные лица.