Լևոն Հայրապետյանի նկատմամբ դատավճիռը կհրապարակի ապրիլի 14-ին
Մոսկվայի Զամոսկվորեչյան դատարանն ապրիլի 14-ին կհրապարակի ձեռնարկատեր Լևոն Հայրապետյանի նկատմամբ դատավճիռը, որը մեղադրվում է 700 հազար դոլար գումարի խարդախության մեջ, հայտնում է TACC-ը:
Ավելի վաղ կողմերի դատական վիճաբանությունների ընթացքում դատախազը խնդրել Է Հայրապետյանի նկատմամբ պատիժ նշանակել ընդհանուր ռեժիմի գաղութում յոթ տարվա ազատազրկման տեսքով, ինչպես նաև նրանից 20,8 մլն ռուբլի գանձել հօգուտ տուժածների:
Լևոն Հայրապետյանը մեղադրվում է ՌԴ Քրեական օրենսգրքի 159 հոդվածի չորրորդ մասով («Խարդախություն»): Հետաքննության վարկածով՝ նա փաստաբան Սերգեյ Անտոնովի հետ համատեղ Բաշկիրիայից նախկին սենատոր Իգոր Իզմեստևի մորից 700 հազար դոլար է վերցրել նրա որդու նկատմամբ դատավճռի մեղմացմանը աջակցելու համար: Սակայն նա դատավճռի վրա իրապես ազդել չԷր կարող:

14 апреля будет оглашен приговор бизнесмену Левону Айрапетяну
Замоскворецкий суд Москвы 14 апреля огласит приговор в отношении предпринимателя Левона Айрапетяна, обвиняемого в мошенничестве на 700 тысяч долларов. Об этом передает корреспондент ТАСС из зала суда.
Ранее в ходе прений сторон прокурор попросил назначить Айрапетяну наказание в виде 7 лет лишения свободы в колонии общего режима, а также взыскать с него в пользу потерпевших 20,8 млн рублей ущерба.
Айрапетян обвиняется по ч. 4 ст. 159 УК РФ ("Мошенничество"). По версии следствия, он совместно с адвокатом Сергеем Антоновым взял у матери экс-сенатора от Башкирии Игоря Изместьева $700 тыс. для содействия в смягчении приговора ее сыну, однако реально на приговор он повлиять не мог.