Հակառակորդը Տավուշի ուղղությամբ կիրառել է ականանետ և նռնականետ
Ապրիլի 21-ի լույս 22-ի գիշերը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում գրանցվել է հրադադարի խախտման 27 միջադեպ: Ադրբեջանական կողմը տարբեր տրամաչափի հրաձգային և դիպուկահար զինատեսակներից հիմնականում անկանոն բնույթի կրակահերթեր է արձակել հայ դիրքապահների ուղղությամբ: Բացի հրաձգային զինատեսակներից` կիրառվել են նաև 60 մմ-ոց (6 արկ), 82 մմ-ոց (3 արկ) ականանետեր և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (2 արկ):
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՀՀ ԶՈւ առաջապահ ստորաբաժանումները, ցուցաբերելով զսպվածություն, պատասխան գործողությունների են դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում և վստահորեն վերահսկում են սահմանային իրավիճակը:

Азербайджан продолжает обстреливать армянские позиции на госгранице
По оперативным данным, в ночь с 21 на 22 апреля на северо-восточном участке армяно-азербайджанской государственной границы зарегистрировано 27 случаев нарушения режима прекращения огня, сообщает пресс-служба минобороны Армении.
Азербайджанская сторона вела в основном беспорядочные обстрелы в направлении армянских позиций из стрелкового и снайперского оружия различного калибра.
Помимо стрелкового оружия, противник применил также 60-и (6 снарядов) и 82-милллиметровые (3 снаряда) минометы, а также гранатомет типа АГС-17 (2 снаряда).