Բակո Սահակյանը հանդիպել է Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հետ
Մայիսի 3-ին տեղի է ունեցել Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանի և այաստանի Հանրապետության առաջին Նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հանդիպումը, փոխանցում է Արցախի նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Հանդիպմանը քննարկվել են ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանում ապրիլի 2-5-ը հակառակորդի կողմից սանձազերծված լայնածավալ պատերազմական գործողություններին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է այս ծանր օրերին քաղաքական ուժերի ցուցաբերած միասնականությունը և նրանց դերակատարությունը մեր ժողովրդի առջև ծառացած խնդիրների լուծման գործում:

Бако Саакян встретился с Левоном Тер-Петросяном
3 мая состоялась встреча президента Республики Арцах Бако Саакяна и первого президента Республики Армения Левона Тер-Петросяна, сообщает пресс-служба президента НКР.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся широкомасштабных военных действий, развернутых противником на карабахо-азербайджанской границе с 2 по 5 апреля.
Президент Саакян отметил важность единства, проявленного в эти тяжелые дни политическими силами, подчеркнув их роль в деле решения проблем, вставших перед армянским народом.