Բակո Սահակյանը հանդիպել է Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հետ
Մայիսի 3-ին տեղի է ունեցել Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանի և այաստանի Հանրապետության առաջին Նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հանդիպումը, փոխանցում է Արցախի նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Հանդիպմանը քննարկվել են ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանում ապրիլի 2-5-ը հակառակորդի կողմից սանձազերծված լայնածավալ պատերազմական գործողություններին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է այս ծանր օրերին քաղաքական ուժերի ցուցաբերած միասնականությունը և նրանց դերակատարությունը մեր ժողովրդի առջև ծառացած խնդիրների լուծման գործում:

Bako Sahakyan Meets the First President of Armenia Levon Ter-Petrosyan
On 3 May Artsakh Republic President Bako Sahakyan and the first President of the Republic of Armenia Levon Ter-Petrosyan held a meeting, Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President stated, Artsakhpress reports.
A range of issues related to the wide-scale military operations unleashed by the adversary from 2 to 5 April were discussed during the meeting.
President Sahakyan signified the consolidated stance of the political forces during these days of ordeal and their role in solving issues the nation faced.