Թրամփը պատրաստ է բացառություն անել Լոնդոնի նոր քաղաքապետի համար
Հանրապետական կուսակցությունից ԱՄՆ նախագահի պաշտոնին հավակնող Դոնալդ Թրամփը, որն ավելի վաղ առաջարկել էր արգելել մուսուլմանների մուտքը երկիր, հայտարարել է, որ պատրաստ է բացառություն անել Լոնդոնի նոր քաղաքապետ Սադիկ Խանի համար, փոխանցում է BBC-ն։
Ծագումով Պակիստանից բրիտանացի Սադիկ Խանը ավելի վաղ մտավախություն էր հայտնել, որ իր կրոնի պատճառով չի կարողանա այցելել ԱՄՆ, եթե նախագահական ընտրություններում հաղթի Թրամփը։
Թրամփը մուսուլմանների մուտքն ԱՄՆ առաջարկել էր արգելել 2015 թվականի նոյեմբերին Փարիզի ահաբեկչությունից հետո:

Трамп готов сделать исключение для нового мэра Лондона
Наиболее вероятный кандидат на выдвижение в президенты США от Республиканской партии Дональд Трамп, ранее предлагавший запретить въезд в страну мусульманам, заявил, что готов сделать исключение для нового мэра Лондона Садика Хана, передает BBC.
Британец пакистанского происхождения Садик Хан ранее высказал опасения, что из-за своей религии не сможет посещать США, если на президентских выборах победит Трамп.
Запретить мусульманам въезд в США Трамп предложил после нападений в ноябре 2015 года в Париже, в результате которых погибли 130 человек.