Երևանի համար 147 դպրոցի Վերջին զանգը նվիրված էր Արցախի հերոս Ռոբերտ Աբաջյանին
Մայիսի 27-ին մայրաքաղաքի դպրոցներում ազդարարվեց հերթական ուսումնական տարվա ավարտը: Երևանի համար 147 դպրոցում Վերջին դասի և վերջին զանգի առթիվ կազմակերպված միջոցառմանը ներկա էին նաև Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն ու ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանըհաղորդում է Yerevan.am-ը
Կրթօջախի շրջանավարտների համար վերջին դասի այս տարվա արարողությունն ինքնատիպ էր ու առանձնահատուկ: Այն նվիրված էր հայոց բանակին ու զինվորներին, որոնցից մեկն էլ այս կրթօջախի սան, քաջարի հայորդի, այս տարվա ապրիլին առաջնագծում հերոսաբար զոհված Ռոբերտ Աբաջյանն էր: Հայրենասեր աշակերտի մասին հիշողությունները վառ են, հպարտությունն՝ անսահման, ինչը փաստում էին թե՛ դպրոցի տնօրենն ու ուսուցիչները և թե՛ դպրոցի այսօրվա շրջանավարտները:
Միջոցառմանը ներկա էին նաև նորօրյա հերոս Ռոբերտ Աբաջյանի ծնողներն ու հարազատները: Շնորհակալություն հայտնելով նրանց՝ իսկական հայրենասեր որդի դաստիարակելու համար, Երևանի քաղաքապետն ու ՀՀ պաշտպանության նախարարը համոզմունք են հայտնել, որ ինչպես Ռոբերտի, այնպես էլ մյուս հերոսների հիշատակը միշտ վառ է մնալու բոլորի սրտերում:
Տարոն Մարգարյանը և Սեյրան Օհանյանը նաև եղևնի են տնկել դպրոցի բակում՝ ի հիշատակ Արցախի հերոս Ռոբերտ Աբաջյանի:

В ереванской школе №147 последний звонк был посвящен герою Арцаха Роберту Абаджяну
27-го мая в школах столицы завершился очередной учебный год. На праздничном мероприятии, организованном в ереванской школе №147 по случаю последнего урока и последнего звонка, приняли участие министр обороны РА Сейран Оганян и мэр Еревана Тарон Маргарян.
В этом году церемония последнего урока для выпускников школы была уникальной и особенной. Она была посвящена армянской армии и солдатам, одним из которых был воспитанник школы, отважный сын армянского народа, павший смертью героя на передовой в начале апреля этого года Роберт Абаджян. Воспоминания об ученике-патриоте свежи в памяти, а испытываемая гордость – безгранична, о чем свидетельствуют директор, учителя и выпускники школы, сообщает пресс-служба мэрии Еревана.
На мероприятии присутствовали также родители и родные героя наших дней Роберта Абаджяна. Выразив им свою благодарность за воспитание сына-патриота, мэр Еревана и министр обороны выразили уверенность в том, что память о Роберте и остальных героях навсегда останется в сердцах каждого.
Тарон Маргарян и Сейран Оганян во дворе школы посадили также ель в память о герое Арцаха Роберте Абаджяне.