Քլինթոնը ցանկանում է միավորվել Սանդերսի հետ՝ ընդդեմ Թրամփի
Դեմոկրատական կուսակցությունից ԱՄՆ նախագահի պաշտոնին հավակնող Հիլարի Քլինթոնն անհրաժեշտ է համարում ուժերը միավորելը կուսակից մրցակցի՝ սենատոր Բեռնի Սանդերսի հետ։ Այս մասին նա հայտարարել է CNN-ին տված հարցազրույցում։
Նրա խոսքով՝ իր արշավի ներկայացուցիչներն ու Սանդերսի ընտրական շտաբն արդեն փոխգործակցում են այդ հարցով։ Ըստ ամենայնի, այդ շփումները կակտիվանան հունիսի 7-ին ԱՄՆ 6 նահանգներում նախնական ընտրությունների անցկացումից հետո։
Նախկին պետքարտուղարը նաև ընդգծել է, որ ինքն ու Սանդերսը պատրաստվում են անել ամեն բան, որպեսզի հանրապետական թեկնածու Դոնալդ Թրամփը չկարողանա հայտնվել Սպիտակ տանը։

Клинтон хочет объединиться с Сандерсом против Трампа
Претендент на пост президента США от Демократической партии Хиллари Клинтон считает необходимым объединить силы с соперником-однопартийцем - сенатором Берни Сандерсом. Об этом она заявила в интервью CNN, передает lenta.ru.
По ее словам, представители ее кампании и избирательный штаб Сандерса "уже взаимодействуют" по этому поводу. Скорее всего, эти контакты активизируются после запланированных первичных выборов в шести штатах США, запланированных на вторник, 7 июня.
Бывший госсекретарь также подчеркнула, что она и Сандерс собираются "сделать все", чтобы кандидат от республиканцев Дональд Трамп "не смог попасть в Белый дом".