Սաուդյան Արաբիայում Wi-Fi գողանալը մեղք է համարվել
Սաուդյան Արաբիայի աստվածաբանները ֆեթվա են ընդունել, համաձայն որի ուրիշի Wi-Fi-ից օգտվելն առանց թույլտվություն հարցնելու համարվում է մեղք, հայտնում է lenta.ru-ն:
Միևնույն ժամանակ ֆեթվայում նշվում է, որ հասարակական այգիներում, առևտրի կենտրոններում, հյուրանոցներում, սրճարաններում և կառավարական հաստատություններում ընդհանուր հասանելիության Wi-Fi-ներից օգտվելը մեղք չէ:
Համանման ֆեթվա ավելի վաղ արձակել էր Դուբայի Իսլամի և բարեգործության վարչությունը: «Անընդունելի է մի բանի օգտագործումը, որը պատկանում է ուրիշին՝ առանց վճարի կամ թույլտվության», - պարզաբանել են կրոնական փաստաթղթի հեղինակները:

В Саудовской Аравии признали грехом кражу Wi-Fi
Саудовский богослов издал фетву, в которой осудил использование Wi-Fi другого человека без разрешения. Об этом в четверг, 2 июня, сообщает lenta.ru.
Особо уточняется, что нет греха в том, чтобы использовать общедоступный Wi-Fi в парках, торговых центрах, гостиницах, кафе и правительственных учреждениях.
Аналогичная фетва была издана в середине апреля дубайским департаментом по делам ислама и благотворительной деятельности. "Не допускается использование того, что принадлежит другим, без оплаты или без их разрешения", - пояснили авторы религиозного документа.