Թրամփը խոստացել է Քլինթոնին բանտ նստեցնել
ԱՄՆ նախագահի հանրապետական թեկնածու միլիարդատեր Դոնալդ Թրամփը կարծում է, որ Դեմոկրատական կուսակցությունից իր մրցակից Հիլարի Քլինթոնը պետք է հայտնվի բանտում։
Ինչպես հայտնում է The Hill-ը, Թրամփը պատասխանել է Քլինթոնի մի շարք հայտարարություններին, որոնցում նա միլիարդատիրոջը մեղադրել է «վտանգավոր չկապակցված գաղափարների համար»։
Թրամփը հիշեցրել է Քլինթոնի՝ պետքարտուղար եղած ժամանակ գաղտնի նամակագրությանն առնչվող սկանդալի մասին, ինչը նրա խոսքով՝ Քլինթոնին արդեն դարձնում է «սաստիկ մեղավոր»։ «Գիտեք, թե ինչու է նա աջակցել Օբամային Իրանի հետ միջուկային գործարքում։ Նա պարզապես չի ցանկանում բանտ նստել իր նամակների համար»,- ասել է Թրամփը։
«Այն, որ գործող իշխանությունը թույլ է տալիս նրան մասնակցել այդ արշավին, ամոթ է ԱՄՆ-ի համար, ամոթ՝ մեր ազգի համար»,- եզրափակել է միլիարդատերը։

Трамп пообещал посадить Клинтон в тюрьму
Кандидат в президенты США от республиканцев, миллиардер Дональд Трамп считает, что его соперница от Демократической партии Хиллари Клинтон должна сесть в тюрьму.
Как сообщает РИА Новости со ссылкой на издание The Hill, Трамп ответил на ряд высказываний Клинтон, которая обвинила республиканца в "опасно бессвязных идеях, которые больше похожи на набор причудливых тирад, личных распрей и откровенной лжи".
Трамп напомнил о скандале с секретной перепиской в бытность Клинтон госсекретарем, что, по его словам, уже делает ее "чертовски виновной".
"Знаете, зачем она поддержала Обаму в ядерной сделке с Ираном? Она просто не хочет в тюрьму за свои письма".
"То, что действующая власть позволяет ей участвовать в этой гонке - позор для Соединенных Штатов, это позор для нашей нации", - резюмировал миллиардер.