Twitter-ում Քլինթոնի հաղորդագրությունը ռեկորդ է սահմանել
ԱՄՆ-ի նախագահի երկու հիմնական թեկնածուների՝ դեմոկրատ Հիլարի Քլինթոնի և հանրապետական Դոնալդ Թրամփի միջև լեզվակռիվը նախկին պետքարտուղարին հնարավորություն է տվել ռեթվիթների ռեկորդ սահմանել:
Նշվում է, որ սոցցանցի օգտատերերը Քլինթոնի հաղորդագրությունը առաջին մեկ ժամվա ընթացքում միմյանց ուղարկել են 130 հազար անգամ, ինչը ռեկորդային ցուցանիշ է Քլինթոնի նախագահական ընտրարշավի համար:
Twitter-ում Մեկնաբանել հաղորդագրությունն այն մասին, որ նախագահական ընտրություններում ԱՄՆ գործող նախագահը պաշտոնապես աջակցել է նախկին պետքարտուղարին Թրամփը գրել էր. «Օբաման հենց նոր աջակցեց Անազնիվ Հիլարիին: Նա ցանկանում է Օբամայի ևս չորս տարիներ, սակայն ուրիշ ոչ-ոք դա չի ցանկանում»: Որպես պատասխան Հիլարին գրել է Թրամփին. «Ջնջի՛ր քո էջը»:

Сообщение Клинтон в Tвиттере установило рекорд
Перепалка в сервисе микроблогов в твиттере двух основных претендентов на пост президента США демократа Хиллари Клинтон и республиканца Дональда Трампа позволила экс-госсекретарю США установить рекорд ретвитов, сообщает gazeta.ru.
Отмечается, что пользователи сервиса переслали сообщение Клинтон за первый час 130 тыс. раз. Данное сообщение стало самым популярным за все время предвыборной кампании Клинтон.
Заочная схватка между Трампом и Клинтон началась после того, как президент США Барак Обама выразил поддержку в адрес Клинтон. Вслед за этим Трамп в своем микроблоге написал: "Обама только что поддержал Незаконопослушную Хиллари. Он хочет еще четыре года Обамы, но этого не хочет больше никто!" Хиллари Клинтон ответила миллиардеру сообщением: "Удали свой аккаунт".