Իրանի առաջնորդը սպառնացել է ԱՄՆ-ի ապագա նախագահին
Իրանի Իսլամական Հանրապետության առաջնորդ այաթոլլահ Ալի Խամենեին հայտարարել է, որ եթե ԱՄՆ-ի հաջորդ նախագահը խախտի միջուկային պայմանագիրը, ապա Թեհրանը կայրի այդ փաստաթուղթը, փոխանցում է Интерфакс-ը:
«Մենք չենք խախտում համաձայնագիրը, սակայն, եթե հակառակ կողմը խզի այն, մենք մեր հերթին կայրենք այդ փաստաթուղթը»,  - ասվում է Խամենեիի հայտարարությունում:
Փորձագետների կարծիքով Խամենեիի այս  հայտարարությունն ուղղված է Հանրապետական կուսակցությունից ԱՄՆ-ի նախագահի ամենահավանական թեկնածու Դոնալդ Թրամփին, ով ավելի վաղ հանդես էր եկել Իրանի հետ միջուկային համաձայնագրի քննադատությամբ և խոստացել էր վերանայել այն:

Хаменеи пригрозил будущему президенту США
Руководитель Исламской республики Иран аятолла Али Хаменеи заявил, что если следующий президент США нарушит ядерный договор, то Иран сожжет этот документ, передает Интерфакс.
"Мы не нарушаем договор, однако если другая сторона его нарушит, если она растопчет соглашение, то мы сожжем его", - говорится в заявлении Хаменеи, опубликованном на его сайте.
По мнению экспертов, заявление Хаменеи обращено к претенденту на пост президента США от Республиканской партии Дональду Трампу, который подверг критике ядерный договор и обещал пересмотреть его.