Իրանի առաջնորդը սպառնացել է ԱՄՆ-ի ապագա նախագահին
Իրանի Իսլամական Հանրապետության առաջնորդ այաթոլլահ Ալի Խամենեին հայտարարել է, որ եթե ԱՄՆ-ի հաջորդ նախագահը խախտի միջուկային պայմանագիրը, ապա Թեհրանը կայրի այդ փաստաթուղթը, փոխանցում է Интерфакс-ը:
«Մենք չենք խախտում համաձայնագիրը, սակայն, եթե հակառակ կողմը խզի այն, մենք մեր հերթին կայրենք այդ փաստաթուղթը»,  - ասվում է Խամենեիի հայտարարությունում:
Փորձագետների կարծիքով Խամենեիի այս  հայտարարությունն ուղղված է Հանրապետական կուսակցությունից ԱՄՆ-ի նախագահի ամենահավանական թեկնածու Դոնալդ Թրամփին, ով ավելի վաղ հանդես էր եկել Իրանի հետ միջուկային համաձայնագրի քննադատությամբ և խոստացել էր վերանայել այն:

Khamenei Threathened The Next President of USA
The leader of the Islamic Republic of Iran, Ayatollah Ali Khamenei said that if the next US president would violate the nuclear agreement, Iran would burn the papers, Interfax reported.
"We do not break the contract, but if the other side will break it, then we will burn all the papers concerning it", - Khamenei said in a statement.
According to the experts, Khamenei's statement is addressed to the candidate for the US presidency from the Republican Party, Donald Trump, who criticized the nuclear agreement and promised to review it.