Բրիտանական հանրաքվեի առաջին արդյունքները հայտնի կդառնան Սանդեռլենդում
Եվրամիությանը Մեծ Բրիտանիայի անդամակցության հարցի շուրջ հանրաքվեում ձայների հաշվման առաջին արդյունքները կեսգիշերից քիչ անց կստացվեն Անգլիայի հյուսիսի Թայն և Ուիր կոմսության Սանդեռլենդ քաղաքից: Ինչպես հայտնել են միացյալ Թագավորության Ընտրական հանձնաժողովում, ձայների հաշվումն այնտեղ պետք է ավարտվի հունիսի 24-ին տեղական ժամանակով ժամը մինչև 00:30-ը:
174 հազար բնակիչ ունեցող Սանդեռլենդ քաղաքն ավանդաբար առաջինն է հրապարակում Մեծ Բրիտանիայում համընդհանուր ընտրությունների քվեաթերթիկների հաշվման արդյունքները: Այս քաղաքում ուժեղ դիրքեր են զբաղեցնում Brexit-ի կողմնակիցները և, ըստ կանխատեսումների, այնտեղ պետք է որ հաղթանակ տանեն եվրասկեպտիկները:

Первые результаты британского референдума станут известны в Сандерленде
Первые результаты подсчета голосов на референдуме по вопросу пребывания Великобритании в Евросоюзе поступят вскоре после полуночи из города Сандерленд в графстве Тайн и Уир на севере Англии. Как сообщили в Избирательной комиссии Соединенного Королевства, подсчет голосов там должен быть завершен в пятницу к 00:30 по местному времени, передает ТАСС.
Сандерленд с населением 174 тыс. человек традиционно первым оглашает результаты подсчета бюллетеней на всеобщих выборах в Великобритании. В этом городе сильные позиции занимают сторонники Brexit, и, по прогнозам, победу там должны завоевать евроскептики.