Նալբանդյանն ու Լավրովը քննարկել են Ղարաբաղյան կարգավորումը
Հուլիսի 4-ին տեղի ունեցավ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի և Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության անդամ պետությունների արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի նիստի շրջանակներում Երևանում գտնվող Ռուսաստանի Դաշնության արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի հանդիպումը, տեղեկացնում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Նախարարներն անդրադարձան հայ-ռուսաստանյան դաշնակցային փոխհարաբերությունների, երկկողմ օրակարգի հարցերի, երկու երկրների ղեկավարների միջև ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքին։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկեցին ղարաբաղյան հիմնախնդրին նվիրված՝ Վիեննայում և Սանկտ-Պետերբուրգում կայացած գագաթաժողովներին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերը:
Էդվարդ Նալբանդյանն ու Սերգեյ Լավրովը մտքեր փոխանակեցին տարածաշրջանային և միջազգային հրատապ խնդիրների շուրջ։

Главы МИД Армении и России обсудили ряд вопросов (видео)
4-го июля состоялась встреча министра иностранных дел Эдварда Налбандяна с находящимся в Ереване в рамках заседания Совета министров иностранных дел стран-членов Организации Договора о коллективной безопасности министром иностранных дел Российской Федерации Сергеем Лавровым, сообщает пресс-служба МИД Армении.
Министры коснулись армяно-российских союзнических взаимоотношений, вопросов двусторонней повестки, процесса реализации достигнутых между руководителями двух стран договоренностей.
В ходе встречи собеседники обсудили шаги, предпринимаемые в направлении выполнения договоренностей по карабахскому вопросу, достигнутых в ходе саммитов в Вене и Санкт-Петербурге.
Эдвард Налбандян и Сергей Лавров обменялись мнениями вокруг ряда актуальных региональных и международных проблем.