Նալբանդյանն ու Լավրովը քննարկել են Ղարաբաղյան կարգավորումը
Հուլիսի 4-ին տեղի ունեցավ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի և Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության անդամ պետությունների արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի նիստի շրջանակներում Երևանում գտնվող Ռուսաստանի Դաշնության արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի հանդիպումը, տեղեկացնում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Նախարարներն անդրադարձան հայ-ռուսաստանյան դաշնակցային փոխհարաբերությունների, երկկողմ օրակարգի հարցերի, երկու երկրների ղեկավարների միջև ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքին։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկեցին ղարաբաղյան հիմնախնդրին նվիրված՝ Վիեննայում և Սանկտ-Պետերբուրգում կայացած գագաթաժողովներին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերը:
Էդվարդ Նալբանդյանն ու Սերգեյ Լավրովը մտքեր փոխանակեցին տարածաշրջանային և միջազգային հրատապ խնդիրների շուրջ։

Foreign Ministers of Armenia and Russia Had a Meeting
On July 4, Edward Nalbandian, Foreign Minister of Armenia, had a meeting with Sergey Lavrov, Foreign Minister of Russia, who is in Yerevan within the framework of the Council of Ministers of Foreign Affairs of the member-states of the Collective Security Treaty Organization, official page of RA MFA reports.
The Ministers discussed the Armenian-Russian allied relations and issues on the bilateral agenda, the process of implementation of agreements reached between the Heads of the two countries.
During the meeting, the interlocutors touched upon the steps being undertaken towards the realization of the arrangements on the Karabakh issue reached at the Summits in Vienna and Saint Petersburg.
Edward Nalbandian and Sergey Lavrov exchanged thoughts on pressing regional and international issues.