Նախագահ Սահակյանը կարևորել է Համահայկական խաղերի անցկացումն Արցախում
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 8-ին ընդունել է Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեի նախագահ Իշխան Զաքարյանին, ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Գաբրիել Ղազարյանին ու երկու կառույցների մի խումբ ներկայացուցիչների, հայտնում են ԼՂՀ Նախագահի պաշտոնական կայքից:
Քննարկվել են 2019 թվականին Արցախում տեղի ունենալիք Համահայկական 7-րդ ամառային խաղերի կազմակերպմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է Համահայկական խաղերի անցկացումն Արցախում մարզամշակութային կյանքի զարգացման և Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնության ամրապնդման տեսանկյուններից՝ ընդգծելով, որ կարվի հնարավորը խաղերը ամենաբարձր մակարդակով կազմակերպելու ուղղությամբ:
Հանդիպմանը ներկա էին ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

NKR President Highlighted the Importance of Holding the Pan-Armenian Games in Artsakh
On 8 July Artsakh Republic President Bako Sahakyan received chairman of the Pan-Armenian Games' International Committee Ishkhan Zakaryan, Armenian minister of sports and youth affairs Gabriel Ghazaryan and a group of officials representing these two structures, official page of NKR President reports.
Issues related to the organization of the 7th Pan-Armenian summer games to be held in Artsakh in 2019 were discussed during the meeting.
President Sahakyan highlighted holding the Pan-Armenian games in Artsakh from the viewpoints of developing the sphere of sports and culture, as well as cementing the Armenia-Artsakh-Diaspora trinity underlining that everything possible would be done for organizing the games at the highest level.
National Assembly chairman Ashot Ghoulyan, prime-minister Arayik Haroutyun and other officials were present at the meeting.