Лента.ру-ն հրաժարվել է տպագրել Ռուսաստանում Ադրբեջանի դեսպանության դիրքորոշումը
Ռուսական Лента.ру պարբերականը վերջերս հարցազրույց էր հրատարակել ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանի հետ: Սրա հետ կապված Ռուսաստանում Ադրբեջանի դեսպանությունը դիմել է պարբերականի խմբագրությանը՝ խնդրելով հրատարակել վերոնշյալ հարցազրույցի հետ կապված Ադրբեջանի դեսպանության մեկնաբանությունը, տեղեկացնում է haqqin.az-ը:
Սակայն պարբերականը հրաժարվել է հրատարակել Ադրբեջանի դեսպանության դիրքորոշումը: Միաժամանակ խմբագրությունը որպես պայման առաջադրել է Ադրբեջանի դեսպան Փոլադ Բյուլբյուլօղլուի հետ հարցազրույցի անցկացումը:
Ռուսաստանում Ադրբեջանի դեսպանության հայտարարության մեջ ասվում է, որ Ադրբեջանի դեսպանն այս հարցազրույցը դիտարկում է որպես «սադրանք» և նպատակահարմար չի գտնում պատասխանել պարբերականի հարցերին:

"Лента.ру" отказалась печатать позицию посольства Азербайджана в РФ
Российское издание "Лента.Ру" опубликовало интервью с президентом Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакяном. В связи с этим посольство Азербайджана в России обратилось к редакции издания с просьбой опубликовать комментарий посольства АР по вышеупомянутому интервью, сообщает haqqin.az.
В ответ "Лента.ру" отказалась печатать позицию посольства Азербайджана. При этом редакцией было выдвинуто условие организации интервью с послом Азербайджана Поладом Бюльбюльоглы, отмечает новостной сайт.
В заявлении посольства АР в России, поступившем в редакцию haqqin.az, говорится, что посол Азербайджана рассматривает данное интервью как "провокацию" и считает нецелесообразным отвечать на вопросы данного издания.
Остается удивляться, что случилось со "звонким голосом" словоохотливого посла Азербайджана в РФ Поладом Бюльбюльоглы