Հուլիսի 24-ի լույս 25-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի տարբեր հատվածներում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է  28 անգամ, որի ընթացքում հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 300 կրակոց: Առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել Մարտունու և Մարտակերտի պաշտպանական ուղղություններում, որտեղ բացի տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կիրառվել են նաև դիպուկահար հրացաններ /20 կրակոց/:
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, Պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և հակաքայլեր են ձեռնարկել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

По оперативным данным, в ночь с 24 на 25 июля на карабахско-азербайджанской границе зарегистрировано 28 нарушений ВС Азербайджана режима прекращения огня, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
Противник произвел по армянским позициям около 300 выстрелов. Наиболее интенсивные нарушения были зарегистрированы в направлении Мартуни и Мартакерта, где, помимо стрелкового оружия различного калибра, ВС Азербайджана применили также снайперские винтовки (20 выстрелов).
Передовые подразделения Армии обороны в основном воздерживались от ответных действий, принимая контрмеры лишь в случае крайней необходимости.