Միշել Օբաման անվանել է ԱՄՆ-ի նախագահի ամենաարժանի թեկնածուին
ԱՄՆ-ի առաջին տիկին Միշել Օբաման կարծում է, որ Միացյալ Նահանգների նախկին պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնը միակ թեկնածուն է, ով արժանի է նոյեմբերին կայանալիք նախագահական ընտրությունների արդյունքում երկրի ղեկավար դառնալուն:
«Կա միայն մի մարդ, ում ես վստահում եմ և ով նախագահ դառնալու որակավորում ունի. նա` Հիլարի Քլինթոնն է»,-ասել է Միշել Օբաման՝ Ֆիլադելֆիայում Դեմոկրատական կուսակցության հավաքի ժամանակ:
Առաջին տիկնիկը հիշեցրել է, որ 2008 թվականին նախագահական մրցապայքարում Բարաք Օբամային պարտվելուց հետո Քլինթոնը շարունակել է ծառայել իր երկրին` այս անգամ պետքարտուղարի պաշտոնում:

Мишель Обама назвала самого достойного кандидата в президенты США
Супруга президента США Мишель Обама считает экс-госсекретаря Хиллари Клинтон единственным кандидатом, достойным стать главой государства по итогам всеобщих выборов в ноябре, передает РИА Новости.
"Есть только один человек, которому я доверяю и у кого есть квалификация, чтобы быть президентом - это Хиллари Клинтон", - заявила Обама на съезде Демократической партии в Филадельфии.
Первая леди напомнила, что после того, как Клинтон проиграла борьбу Бараку Обаме на праймериз в 2008 году, она "снова стала служить своей стране - на этот раз в должности госсекретаря".