Ռուսաստանն ԱՄՆ-ի նոր նախագահին զեկուցվող առաջնային թեմաների ցանկում է
Ռուսաստանը ներառված է առաջնային թեմաների ցանկում, որոնք պետք է զեկուցվեն ԱՄՆ-ի նոր նախագահին գաղտնի ճեպազրույցների ժամանակ: Այս մասին հայտարարել է ԱՄՆ-ի ազգային հետախուզության պետ Ջեյմս Կլեպերը:
«Կարծում եմ, որ ուշադրության արժանի է կիբեռանվտանգությունը: Կարևոր է նաև, թե ԱՄՆ-ի համար ինչպիսի սպառնալիք են ներկայացնում պետությունների և ոչ պետական միավորումների ռազմական ներուժը, ինչպես օրինակ՝ «Իսլամական պետությունը»՝ որպես ոչ պետական միավորում, և Ռուսաստանը», - նշել է Կլեպերը՝ պատասխանելով լրագրողների հարցին, թե ինչ հիմնական թեմաների հետ պետք է անմիջապես ծանոթացնել ԱՄՆ-ի նոր նախագահին:
Կլեպերը նաև պարզաբանել է, որ նախագահի թեկնածուներին գաղտնի ճեպազրույցների ժամանակ տրվում է ընդհանուր բնույթի տեղեկատվություն:

Глава разведки США включил РФ в список приоритетов при введении в дела нового президента
Россия входит в список приоритетных тем, которые будут доложены на секретных брифингах новому президенту США. Об этом сообщил директор национальной разведки США Джеймс Клэппер, передает ТАСС.
Его попросили назвать главные темы, с которыми нужно ознакомить следующего президента США сразу после его избрания на выборах 8 ноября. "Думаю, что заслуживают внимания киберугрозы. Также важно, какую угрозу для США представляют военные возможности государств и негосударственных образований. В этот перечень можно внести ИГ, как негосударственное образование, и Россию", - ответил Клэппер.
Он уточнил, что спецслужбы на секретных брифингах для кандидатов в президенты США дают "в основном информацию общего характера".