Գրոհայիններն արգելել են տղամարդկանց լքել Հալեպը մարդասիրական միջանցքներով
Զինված ավազակային խմբավորումները Հալեպի արևելյան թաղամասերում արգելել են տղամարդկանց լքել մարտական գործողությունների գոտին անվտանգ միջանցքներով։ Այս մասին РИА Новости-ին հայտնել է քաղաքի աղբյուրը։
«Անվտանգ միջանցքներով դուրս են գալիս միայն կանայք, երեխաները և ծերունիները։ Մինչև 50 տարեկան տղամարդիկ փաստացի պատանդ են գտնվում, նրանց արգելել են լքել ահաբեկիչների կողմից վերահսկվող թաղամասերը»,- նշել է աղբյուրը:
Նշվում է, որ եթե նման արգելք իսկապես գոյություն ունի, ըստ ամենայնի, գրոհայիններն օգտագործում են տղամարդկանց որպես վաճառքի առարկա կամ կենդանի վահան։

Боевики запретили мужчинам покидать зону боевых действий в Алеппо
Вооруженные бандформирования в восточных кварталах Алеппо запретили мужскому населению покинуть зону боевых действий через безопасные коридоры, сообщил РИА Новости осведомленный источник в Алеппо.
"По безопасным коридорам выходят только женщины, дети и старики. Мужчины до 50 лет фактически находятся в заложниках, им запретили покидать подконтрольные террористам кварталы", - рассказал собеседник агентства.
В ополчении считают, если подобный запрет действительно существует, вероятней всего боевики воспользуются мужским населением как живым щитом и предметом торга с армией.