Սերժ Սարգսյանն աշխատանքային այցով կմեկնի ՌԴ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը օգոստոսի 10-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն, տեղեկացնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը։
Այցի շրջանակներում Հանրապետության Նախագահը Մոսկվայում հանդիպում կունենա Նախագահ Պուտինի հետ: Բարձր մակարդակի բանակցությունների ընթացքում նախատեսվում է քննարկել ռազմավարական գործընկեր երկու պետությունների միջև մի շարք ոլորտներում՝ քաղաքական, առևտրատնտեսական, հումանիտար, երկկողմ փոխգործակցության օրակարգի առանցքային հարցեր, ինչպես նաև եվրասիական տարածքում ինտեգրացիոն գործընթացների զարգացմանը վերաբերող հարցեր:
Նախագահներ Սերժ Սարգսյանը և Վլադիմիր Պուտինը մտքեր կփոխանակեն նաև միջազգային և տարածաշրջանային մի շարք արդիական խնդիրների շուրջ:

Президент Армении с рабочим визитом отправится в Россию
Президент Серж Саргсян 10 августа с рабочим визитом отправится в Российскую Федерацию, сообщает пресс-служба президента Армении.
В рамках визита президент Республики в Москве встретится с президентом Путиным. В ходе переговоров на высшем уровне намечено обсудить ключевые вопросы повестки двустороннего взаимодействия между двумя государствами - стратегическими партнерами в ряде отраслей: политической, торгово-экономической, гуманитарной, а также вопросы развития интеграционных процессов на евразийском пространстве.
Президенты Серж Саргсян и Владимир Путин обменяются мнениями также по ряду актуальных международных и региональных проблем.