Քլինթոնը համաձայնել է մասնակցել Թրամփի հետ հեռուստաբանավեճի բոլոր փուլերին
ԱՄՆ նախագահի դեմոկրատ թեկնածու Հիլարի Քլինթոնը համաձայնել է մասնակցել աշնանը նախընտրական հեռուստաբանավեճի բոլոր երեք փուլերին: Այս մասին հայտնել է նրա նախընտրական շտաբի ղեկավար Ջոն Պոդեստան։
«Քլինթոնը նախատեսում է մասնակցել բոլոր երեք բանավեճերին, որոնք հայտարարվել են անկախ հանձնաժողովի կողմից»,- ասել է նա։
Նախագահական բանավեճերի անցկացման հանձնաժողովն ավելի վաղ հայտարարել էր, որ դրանք տեղի կունենան սեպտեմբերի 26-ին, ինչպես նաև հոկտեմբերի 9-ին և 19-ին։ Նախագահական ընտրությունները կկայանան նոյեմբերի 8-ին։
Թրամփը չի հայտարարել բանավեճերը բոյկոտելու մտադրության մասին, սակայն ասել է, որ երեք փուլից երկուսը համընկնում են Ֆուտբոլի ազգային լիգայի տուրերի հետ, ինչը կարող է շեղել ընտրողների ուշադրությունը։ Հանձնաժողովը պատասխանել է, որ բանավեճերի ժամանակացույցը սահմանվել է մինչև լիգայի օրացույցի հրապարակումը։

Клинтон готова принять участие во всех дебатах с Трампом
Кандидат в президенты США от Демократической партии Хиллари Клинтон согласилась принять участие во всех трех раундах предвыборных теледебатов осенью. Об этом, как передаетРИА Новости, заявил глава ее избирательного штаба Джон Подеста.
"Клинтон рассчитывает принять участие во всех трех дебатах, объявленных независимой комиссией", — сказал он.
Комиссия по проведению президентских дебатов объявила ранее о том, что дебаты состоятся 26 сентября, а также 9 и 19 октября. Сами выборы президента США пройдут 8 ноября.
Кандидат в президенты от Республиканской партии Дональд Трамп не заявлял о намерении бойкотировать дебаты, но выражал недоумение, что два раунда из трех совпадают с турами Национальной футбольной лиги (НФЛ), что может отвлекать внимание избирателей. Комиссия ответила на это, что расписание дебатов было сверстано задолго до календаря НФЛ.