Բենգազիում զոհված ամերիկացիների ազգականները դատի են տվել Քլինթոնին
Բենգազիում 2012 թվականին զոհված երկու ամերիկացիների ազգականները Կոլումբիայի շրջանային դատարան ներկայացրել են հայց՝ ընդդեմ Դեմոկրատական կուսակցությունից ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Հիլարի Քլինթոնի: Ինչպես հայտնում է Fox News-ը, դիվանագիտական ծառայության տեղեկատվական բաժնի նախկին աշխատակից Շոն Սմիթի և նախկին հատուկջոկատային Թայրոն Վուդսի ծնողները համարում են, որ Քլինթոնը մեղավոր է տղամարդկանց մահվան, ինչպես նաև դրան հաջորդած զրպարտչական արտահայտությունների համար:
Հիշեցնենք, 2016 թվականի մարտի 15-ին Քլինթոնը հայտարարել էր, որ ԱՄՆ-ը Լիբիայում արշավի ժամանակ «չի կորցրել ոչ մի մարդ»՝ այդպիսով չհիշատակելով Բենգազիում 2012 թվականի սեպտեմբերի 11-ին ամերիկյան հյուպատոսության վրա հարձակումը, որի արդյունքում զոհվել են ԱՄՆ դեսպան Քրիստոֆեր Սթիվենսը, դիվանագիտական ծառայության տեղեկատվական բաժնի աշխատակից Շոն Սմիթը, հատուկջոկատային Թայրոն Վուդսը և Գլեն Դոգերտին:

Родственники погибших в Бенгази американцев подали в суд на Клинтон
Родственники двух американцев, погибших в Бенгази в сентябре 2012 года, подали иск в окружной суд округа Колумбия против кандидата в президенты США от Демократической партии Хиллари Клинтон. Как сообщает lenta.ru со ссылкой на Fox News, родители сотрудника информационного отдела дипслужбы Шона Смита и бывшего спецназовца Тайрона Вудса считают, что политик виновна в смерти мужчин, а также в последующих клеветнических высказываниях.
"Во время своей предвыборной кампании Клинтон безответственно или злонамеренно опорочила истцов, либо напрямую назвав их лжецами, либо намекая на то, что они являются обманщиками. Такими заявлениями Клинтон пыталась улучшить свой имидж, запугать и эмоционально навредить, заставить их замолчать, чтобы те не говорили об атаке в Бенгази", - говорится в иске.
15 марта Клинтон заявила, что США "не потеряли ни одного человека" во время кампании в Ливии, не упомянув таким образом о жертвах нападения на американское консульство в Бенгази 11 сентября 2012 года. Между тем в результате той атаки погиб посол США Кристофер Стивенс, сотрудник информационного отдела Шон Смит и бывшие спецназовцы Тайрон Вудс и Глен Догерти.