Պուտին-Էրդողան նեղ կազմով հանդիպումը տևել է մոտ երկու ժամ
Ռուսաստանի և Թուրքիայի նախագահների բանակցությունները երկկողմ հարաբերություններում ճգնաժամից հետո առաջին հանդիպման շրջանակներում տևել են մոտ երկու ժամ: Այնուհետև կողմերը սկսել են ընդլայնված կազմով երկկողմ համագործակցության հարցերի քննարկումը, հայտնում  է РИА Новости-ն:
Նշվում է, որ ընդլայնված ձևաչափով բանակցություններում ռուսական կողմից մասնակցում են արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը, Ռուսաստանի նախագահի արտաքին քաղաքականության հարցերով օգնական Յուրի Ուշակովը, Թուրքիայում Ռուսաստանի դեսպան Անդրեյ Կառլովը, էներգետիկայի նախարար Ալեքսանդր Նովակը, տնտեսական զարգացման նախարար Ալեքսեյ Ուլյուկաևը, տրանսպորտի նախարար Մաքսիմ Սոկոլովը, «Գազպրոմի» ղեկավար Ալեքսեյ Միլլերը, գլխավոր շտաբի պետ Վալերի Գերասիմովը և Ռուսաստանի նախագահի՝ սիրիական կարգավորման հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Ալեքսանդր Լավրենտևը:
Թուրքական պատվիրակությունը ներկայացնում են փոխվարչապետ Մեհմեթ Շիմշեքը, արտգործնախարար Մեվլութ Չավուշօղլուն, էկոնոմիկայի նախարար Նիհաթ Զեյբեքչին, էներգետիկայի նախարար Բերաթ Ալբայրաքը և Ազգային հետախուզական կազմակերպության ղեկավար Հաքան Ֆիդանը: Հանդիպմանը մասնակցում են նաև Թուրքիայի գյուղատնտեսության, մշակույթի, զբոսաշրջության և տրանսպորտի նախարարները և Մոսկվայում Թուրքիայի դեսպանը:

Переговоры Путина и Эрдогана в узком формате продлились два часа
Переговоры президентов России и Турции Владимира Путина и Реджепа Тайипа Эрдогана на их первой после кризиса в двусторонних отношениях встрече длились около двух часов. Затем стороны начали обсуждать вопросы двустороннего сотрудничества в расширенном составе, сообащет РИА Новости.
С российской стороны в переговорах участвуют глава МИД Сергей Лавров, курирующий внешнюю политику помощник президента Юрий Ушаков, российский посол в Турции Андрей Карлов, министр энергетики и глава межправкомиссии по торгово-экономическому сотрудничеству Александр Новак, министр экономического развития Алексей Улюкаев, министр транспорта Максим Соколов, глава "Газпрома" Алексей Миллер, начальник Генштаба Валерий Герасимов, спецпредставитель президента по сирийскому урегулированию Александр Лаврентьев.
Турецкая делегация представлена вице-премьером Мехметом Шимшеком, министром иностранных дел Мевлютом Чавушоглу, министром экономики Нихатом Зейбекчи, министром энергетики Бератом Альбайраком, главой Национальной разведывательной организации Хаканом Фиданом. Во встрече также принимают участие турецкие министры сельского хозяйства, транспорта и культуры и туризма, посол Турции в Москве, зампредседателя правящей Партии справедливости и развития и секретарь по оборонной промышленности минобороны.