Ուժի մեջ է մտել Հայաստան-Իրան առանց վիզային ռեժիմը
Ուժի մեջ է մտել 2016թ. հունիսի 5-ին ստորագրված «Հայաստանի Հանրապետության Կառավարության և Իրանի Իսլամական Հանրապետության Կառավարության միջև քաղաքացիների առանց մուտքի արտոնագրի այցելությունների մասին» փոխըմբռնման հուշագիրը:Այդ մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ԱԳՆ ֆեյսբուքյան էջից։
Փոխըմբռնման հուշագրով Հայաստանի և Իրանի քաղաքացիները միմյանց տարածք մուտք գործելու, տարանցիկ անցնելու և գտնվելու համար ազատվում են մուտքի արտոնագիր ձեռք բերելու պահանջից՝ 90 (իննսուն) օր չգերազանցող ժամկետով՝ 180 (հարյուր ութսուն) օրվա ընթացքում:

Вступил в силу меморандум об отмене виз между Арменией и Ираном
Вступил в силу подписанный 5 июня 2016 года армяно-иранский меморандум об отмене въездных виз, сообщает Новости-Армения.
Согласно документу, граждане Армении и Ирана могут въезжать, проезжать транзитом и находиться без въездных виз на территории другой стороны сроком до 90 дней в 180-дневный период, говорится на официальной странице армянского МИД в соцсети Facebook.
Полномочиями по продлению срока пребывания наделены компетентные органы двух государств.
Безвизовый режим нацелен на дальнейшее развитие отношений между странами, укрепление взаимовыгодных экономических, торговых и иных связей.