Իտալիայում երկրաշարժից տնտեսական վնասը գերազանցել է 1 մլրդ դոլարը
Փորձագիտական հաշվարկների համաձայն՝ օգոստոսի 24-ին Իտալիայի կենտրոնական մասում տեղի ունեցած երկրաշարժից տնտեսական վնասը, ըստ նախնական տվյալների, արդեն գերազանցել է 1 մլրդ դոլարը, ապահովագրականը՝ 500 մլն դոլարը: Ամփոփիչ ցուցանիշները, ամենայն հավանականությամբ, ավելի բարձր կլինեն, գրում է Интерфакс-ը:
Իտալիայում 6,1 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է տեղի ունեցել լույս օգոստոսի 24-ի գիշերը: Մոտ 250 մարդու կյանք խլած երկրաշարժի հետևանքով առավել մեծ ավերածություններ են եղել Ամատրիչե, Ակումոլի և Պեսկարա դել Տրոնտո բնակավայրերում:

Экономический ущерб от землетрясения в Италии превысил $1 млрд
Экономический ущерб от землетрясения, произошедшего 24 августа в центральной части Италии, по предварительным оценкам, уже превысил $1 млрд, страховой - $500 млн, подсчитали эксперты KAC. Итоговые показатели, скорее всего, будут выше.
Как сообщает Интерфакс со ссылкой на агентство Bloomberg, убытки перестраховочной отрасли могут оказаться больше, чем после землетрясения 2009 года в Италии.
Землетрясение магнитудой 6,2 произошло в центральной Италии в ночь на среду. Сильнее всего подземные толчки почувствовали жители областей Лацио, Марке и Умбрия. Число жертв приближается к 250, продолжаются спасательные работы.