Հայաստանը «Բանակ-2016» համաժողովին պաշտպանական արդյունաբերական արտադրանք կներկայացնի
Հայաստանը, Ղազախստանը, Բելառուսը և Պակիստանը «Բանակ-2016» ռազմատեխնիկական համաժողովին կներկայացնեն 29 ազգային ձեռնարկություն: Այս մասին հայտնել է Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարության գիտահետազոտական գործունեության գլխավոր վարչության ղեկավար Ալեքսանդր Միրոնովը, փոխանցում է Интерфакс-ը:
Պաշտոնյայի խոսքերով Հայաստանը կներակայանա 5 ձեռնարկությունով, Բելառուսը՝ 9, Ղազախստանը՝ 6, իսկ Պակիստանը՝ 9 ձեռնարկությունով:
Սեպտեմբերի 6-11-ը Մոսկվայի շրջանի Կուբինկա քաղաքում անցկացվելիք համաժողովի աշխատանքներին պատրաստվում են մասնակցել նաև ձեռնարկություններ Գերմանիայից, Իսրայելից, Իռլանդիայից, Չինաստանից, Մալայզիայից, Թաիլանդից, Ֆրանսիայից և Շվեյցարիայից:
Նշվում է, որ 2016 թվականին համաժողովին հրավիրվել է 107 երկիր, որոնցից այսօրվա դրությամբ իրենց մասնակցությունն են հաստատել 86-ը, իսկ 45-ը պատրաստվում են պաշտոնական պատվիրակություններ ուղարկել:

Армения представит продукцию ОПК на форуме "Армия-2016"
Армению, Казахстан, Беларусь и Пакистан в ходе военно-технического форума "Армия-2016" представят 29 национальных предприятий. Об этом передает Интерфакс со ссылкой на начальника Главного управления научно-исследовательской деятельности минобороны России Александра Миронова.
"Предусмотрено развертывание четырех национальных выставочных экспозиций: Армения - пять предприятий, Беларусь  - девять предприятий, Казахстан - шесть предприятий, Пакистан - девять предприятий", - отметил Миронов.
Также в работе форума, который пройдет 6-11 сентября в парке "Патриот" (Кубинка, Московская область), планируют принять участие предприятия из Германии, Индии, Израиля, Ирландии, Китая, Малайзии, Таиланда, Франции и Швейцарии.
В 2016 году на форум были приглашены 107 стран, из них на сегодня 86 подтвердили свое участие, а 45 планируют направить официальные делегации.