Բակո Սահակյանն այցելել է Մարտունու շրջան
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 29-ին այցելել է Մարտունու շրջանի Գիշի գյուղ ու Ճարտար քաղաք և մասնակցել այդ բնակավայրերում Արցախի հերոս Մոնթե Մելքոնյանի անվան նոր մարզական համալիրների բացման հանդիսավոր արարողություններին, հայտնում Արցախի նախագահ մամուլի ծառայությունը:
Նախագահը երախտագիտություն է հայտնել բարերար Վլադիմիր Ավագյանին այս կարևոր ծրագրերն իրականացնելու համար՝ նշելով, որ մատաղ սերնդի ֆիզիկական դաստիարակությունն այսուհետ էլ լինելու է մեր պետության հատուկ ուշադրության կենտրոնում:
Միջոցառմանը ներկա էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգևարքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Artsakh President Took Part at the Opening Ceremonies of New Sports Complexes
On August 29 Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited the Gishi village and the Chartar town inthe Martouni region and partook there at solemn opening ceremonies of new sports complexes after Hero of Artsakh Monte Melkonyan, the press service of NKR President informs.
The President expressed gratitude to philanthropist Vladimir Avagyan for the realization of these important programs noting that physical education of the younger generation would further on remain in the spotlight of the state.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, premier Arayik Haroutyunyan and other officials were present at the event.