Բակո Սահակյանն այցելել է Մարտունու շրջան
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 29-ին այցելել է Մարտունու շրջանի Գիշի գյուղ ու Ճարտար քաղաք և մասնակցել այդ բնակավայրերում Արցախի հերոս Մոնթե Մելքոնյանի անվան նոր մարզական համալիրների բացման հանդիսավոր արարողություններին, հայտնում Արցախի նախագահ մամուլի ծառայությունը:
Նախագահը երախտագիտություն է հայտնել բարերար Վլադիմիր Ավագյանին այս կարևոր ծրագրերն իրականացնելու համար՝ նշելով, որ մատաղ սերնդի ֆիզիկական դաստիարակությունն այսուհետ էլ լինելու է մեր պետության հատուկ ուշադրության կենտրոնում:
Միջոցառմանը ներկա էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգևարքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент НКР принял участие в церемониях открытия спортивных комплексов в Мартунинском районе
Президент Республики Арцах Бако Саакян посетил село Гиши и город Чартар Мартунинского района, приняв участие в торжественных церемониях открытия новых спортивных комплексов имени Героя Арцаха Монте Мелконяна в этих населенныхпунктах, сообщает пресс-служба президента НКР.
Президент выразил признательность благотворителю Владимиру Авагяну за реализацию важных программ, отметив, что физическое воспитание молодого поколения и впредь будет находиться в центре особого внимания государства.
На мероприятии присутствовали предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян, премьер - министр Араик Арутюнян, другие должностные лица.