Սերգեյ Սիմոնյանն աշխարհի առաջնությունում ջախջախիչ պարտության է մատնել ադրբեջանցի ըմբիշին
Ֆրանսիայի Մայկոն քաղաքում մեկնարկել է ըմբշամարտի աշխարհի երիտասարդական առաջնությունը: «Արմենպրես»-ը տեղեկացնում է, որ առաջինը մեր ընտրանուց պայքարը սկսել է հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Սերգեյ Սիմոնյանը (50 կգ), ով կարողացել է մեկնարկային գոտեմարտում հաղթանակ տանել Ադրբեջանը ներկայացնող Զիյադ Զեյնալովին:
Հաջորդ փուլում հայ ըմբիշը մրցելու է Ջիովաննի Ֆրենի (Իտալիա)-Հաքան Մուրաթ (Թուրքիա) զույգի հաղթողի հետ:
Ֆրանսիայի Մայկոն քաղաքում օգոստոսի 30-ից սեպտեմբերի 4-ը ընթանում է ըմբշամարտի աշխարհի երիտասարդական առաջնությունը: Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտում Հայաստանը ներկայացնում են Սերգեյ Սիմոնյանը (50 կգ), Էդգար Թամազյանը (55 կգ), Գևորգ Խումարյանը (60 կգ), Մալխաս Ամոյանը (66 կգ), Արման Բաղդասարյանը (74 կգ) և Էդգար Խաչատրյանը (120 կգ): Ազատ ոճայիններից հանդես կգան Արման Անտոնյանը (50 կգ), Մխիթար Գրիգորյանը (55 կգ), Հարություն Բարսեղյանը (60 կգ), Հակոբ Ավետիսյանը (66 կգ), Տիգրան Մնացականյանը (74 կգ) և Սարգիս Հովսեփյանը (96 կգ):

Армянский борец победил азербайджанца в стартовавшем молодежном ЧМ
Армянский борец греко-римского стиля Сергей Симонян (50 кг) победил азербайджанского спортсмена Зияда Зейналова на стартовавшем во Франции молодежном первенстве мира. Представитель Армении одержал победу с разгромным счетом 8:0, сообщает Новости-Армения.
Молодежный чемпионат мира по борьбе проходит во французском городе Макон с 30-го августа по 4-е сентября.
В греко-римской борьбе Армению представляют: Сергей Симонян (50 кг), Эдгар Тамазян (55 кг), Геворг Хумарян (60 кг), Малхас Амоян (66 кг), Арман Багдасарян (74 кг) и Эдгар Хачатрян (120 кг).
Из борцов вольного стиля выступят: Арман Антонян (50 кг), Мхитар Григорян (55 кг), Арутюн Барсегян (60 кг), Акоп Аветисян (66 кг), Тигран Мнацаканян (74 кг) и Саркис Овсепян (96 кг).