ԼՂՀ նախագահն ընդունել է «Թուֆենկյան» բարեգործական հիմնադրամի պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 31-ին ընդունել է «Թուֆենկյան» բարեգործական հիմնադրամի պատվիրակությանը և հայտնի ամերիկահայ գրող-հրապարակախոս Քրիս Բոհջալյանին: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի Հանրապետության նախագահի պաշտոնական կայքէջից:
Հանդիպմանը քննարկվել են Արցախում մի շարք ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել մշակութային ոլորտին:
Նախագահ Սահակյանը ողջունել է Քրիս Բոհջալյանի այցելությունն Արցախ՝ նշելով, որ նրա աշխատանքները ծանոթ են երկրի արվեստասեր հանրությանը և կարևոր դերակատարություն ունեն արտաքին աշխարհին հայոց պատմությունը, հատկապես` Մեծ եղեռնը ներկայացնելու գործում:

Bako Sahakyan Received the Delegation of "Tufenkian" Charitable Foundation
On 31 August Artsakh Republic President Bako Sahakyan received the delegation of "Tufenkian" charitable foundation and prominent American writer and publicist of Armenian origin Chris Bohjalian, Artsakh Republic President official website reports.
Issues related to the realization of various programs in Artsakh were discussed during the meeting. Special attention was paid to the cultural sphere.
President Sahakyan welcomed the visit of Chris Bohjalian to Artsakh noting that his works are familiar to our art society and have special significance in presenting the Armenian history, particularly the Armenian Genocide to the outer world.