ԼՂՀ նախագահն ընդունել է «Թուֆենկյան» բարեգործական հիմնադրամի պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 31-ին ընդունել է «Թուֆենկյան» բարեգործական հիմնադրամի պատվիրակությանը և հայտնի ամերիկահայ գրող-հրապարակախոս Քրիս Բոհջալյանին: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի Հանրապետության նախագահի պաշտոնական կայքէջից:
Հանդիպմանը քննարկվել են Արցախում մի շարք ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել մշակութային ոլորտին:
Նախագահ Սահակյանը ողջունել է Քրիս Բոհջալյանի այցելությունն Արցախ՝ նշելով, որ նրա աշխատանքները ծանոթ են երկրի արվեստասեր հանրությանը և կարևոր դերակատարություն ունեն արտաքին աշխարհին հայոց պատմությունը, հատկապես` Մեծ եղեռնը ներկայացնելու գործում:

Президент НКР принял делегацию благотворительного фонда "Туфенкян"
31 августа президент Республики Арцах Бако Саакян принял делегацию благотворительного фонда "Туфенкян" и известного американского писателя-публициста армянского происхождения Криса Бохджаляна.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся реализации ряда программ в Арцахе. Особое внимание было уделено сфере культуры.
Президент Саакян приветствовал визит Криса Бохджаляна в Арцах, отметив, что его работы хорошо знакомы местному культурному обществу и играют важную роль в представлении армянской истории, в особенности Геноцида, внешнему миру.