The Daily Mail-ը հեռացրել է Թրամփի կնոջ անցյալի մասին հոդվածը
Բրիտանական The Daily Mail թերթը հեռացրել է Հանրապետական կուսակցությունից ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփի կնոջ՝ Մելանիա Թրամփի անցյալի մասին նյութը, գրում է gazeta.ru-ն:
Սկանդալային հոդվածում նշվում էր 1990-ականներին Նյու Յորքում էսկորտ գործակալությունում սլովենուհի մոդելի աշխատելու մասին: Մելանիա Թրամփը դատարան է դիմել՝ պահանջելով 150 միլիոն դոլարի փոխհատուցում:
Շուտով թերթն այդ նյութը հեռացրել է: Ինչպես բացատրել է The Daily Mail-ը, լրագրողները ներկայացրել են այլ աղբյուրներում հասանելի տեղեկությունը և չեն պնդել, որ այն ճիշտ է:

Daily Mail удалила статью о прошлом жены Трампа
Британская газета Daily Mail удалила материал, посвященный прошлому Мелании Трамп, жены кандидата в президенты США от Республиканской партии Дональда Трампа, передает gazeta.ru.
В скандальной статье утверждалось о работе словенской модели в эскорт-агентстве в Нью-Йорке в 90-е годы. Разгневанная Мелания Трамп подала на издание в суд, потребовав компенсацию в размере $150 млн.
Вскоре после этого газета удалила материал. Как объяснила DM в появившейся на сайте публикации, журналисты излагали информацию, доступную в других источниках, и не утверждали, что она является правдой.