Մերկելը լիահույս է Էրդողանի հետ հանդիպումից հետո
Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը հայտնել է, որ տեսնում է դրական ելքի հավանականությունը Թուրքիայի և ԵՄ-ի միջև բանակցություններում Թուրքիայի քաղաքացիների համար մուտքի արտոնագրի վերացման հարցում, բայց դա դեռևս շաբաթների աշխատանք է պահանջում: Այս մասին հայտնում է AP-ն:
G-20 գագաթաժողովի շրջանակներում Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ հանդիպումից հետո Մերկելն ասել է, որ իրենց չեն քննարկել հստակ ժամկետները, բայց պայմանավորվել են, որ դեռևս աշխատանք կա անելու:
Միևնույն ժամանակ Մերկելը լիահույս է, որ Էրդողանի հետ հանդիպումից հետո գերմանացի օրենսդիրները կկարողանան մուտ գործել թուրքական ավիաբազա:

Merkel is Hopeful After Meeting Erdogan
German Chancellor Angela Merkel says she sees the possibility of a "positive outcome" to negotiations between Turkey and the European Union on a visa waiver for Turks, but that it will still take weeks of work, AP reports.
Merkel said after meeting Turkish President Recep Tayyip Erdogan Sunday at the G-20 summit that they didn't discuss a precise time frame but "we agreed that there is still work to do."
At the same time Merkel says she's hopeful after meeting the Turkish President that Turkey will soon lift a ban on German lawmakers visiting their country's military personnel at a Turkish air base.