Խոստում. ադրբեջանցիները և թուրքերը իջեցնում են Ցեղասպանության մասին ֆիլմի վարկանիշը
Ադրբեջանցի և թուրք օգտատերերը միտումնավոր իջեցնում են Հայոց ցեղասպանության մասին «Խոստում» ֆիլմի վարկանիշը կինեմատոգրաֆիայի մասին աշխարհի ամենամեծ բազաներից մեկում՝ IMDb-ում (Internet Movie Database): Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է տեղեկատվական անվտանգության փորձագետ Սամվել Մարտիրոսյանը:
«Զանգվածային մտնում են ու "մեկ" են դնում։ Ինչի պատճառով ֆիլմի ռեյթինգը խայտառակ ցածր ա ֊ դեռ դուրս չեկած արդեն իջացրել են 1.8», - գրել է Մարտիրոսյանը:
Նշվում է, որ քվեարկություն իրավունք ունենալու համար բավարար է մուտք գործել ֆեյսբուքյան պրոֆիլով: Քվերակել կարող եք հետևյալ հղումով:

"Обещание": азербайджанцы и турки занижают рейтинг фильма о Геноциде армян
Турецкие и азербайджанские пользователи намеренно снижают рейтинг фильма о Геноциде армян "Обещание" на сайте крупнейшей в мире базы данных о кинематографе – IMDb (Internet Movie Database), сообщил армянский эксперт по информационной безопасности Самвел Мартиросян, передает RUSARMINFO.
"АзербайджанцыТурки и азербайджанцы в массовом количестве ставят оценку "1" фильму о Геноциде армян "Обещание", в связи чем рейтинг картины за короткое время резко снизился", - написал Мартиросян на своей странице в Facebook.
Эксперт также отметил, что для того, чтобы поставить фильму оценку на данном сайте, достаточно быть пользователем Facebook.
За первый час после публикации записи Мартиросяна в комментариях уже появилось более 200 откликов армянских пользователей, поставивших высокую оценку фильму, отмечает RUSARMINFO.