Բրիտանացի պատգամավորներն առաջարկում են օրինականացնել մարիխուանան
Բրիտանացի խոհրդարանականները կառավարությանն առաջարկել են օրինականացնել մարիխուանայի օգտագործումը բժշկական նպատակներով: Այս մասին հայտնում է Daily Mail-ը՝ հղում անելով թմրանյութերի նկատմամբ քաղաքականության բարեփոխման հարցերով միջկուսակցական խմբի զեկույցին:
Հաղորդվում է, որ հանձնաժողովն առաջարկում է «հիվանդ մարդկանց թույլատրել կանեփ աճեցնել արտոնագրով» և ընկերություններին թույլ տալ բույս ներկրել կամ աճեցնել:
Պարբերականը նշում է, որ նախաձեռնությունը շատ ընդդիմադիրներ ունի, որոնք հայտարարում են, որ մարիխուանայի գործածումը հանգեցնում է ուժեղ կախվածության և առաջին քայլն է այլ թմրանյութեր օգտագործելու ճանապարհին:

Британские депутаты предложили легализовать марихуану
Британские парламентарии предложили правительству легализовать использование марихуаны в медицинских целях, пишет Daily Mail со ссылкой на доклад межпартийной группы по реформированию политики в отношении наркотиков.
Сообщается, что комиссия предлагает "разрешить больным людям выращивать коноплю по лицензии" и позволить компаниям импортировать или выращивать растение, передает gazeta.ru.
Издание отмечает, что у инициативы есть много противников, которые заявляют, что употребление марихуаны приводит к сильной зависимости и является первым шагом к употреблению других наркотиков.