Գերմանիայում փախստականների ու տեղացիների միջև բախում է տեղի ունեցել
Գերմանիայ արևելքում՝ սաքսոնական Բաուտցեն քաղաքում, փախստականների ու տեղացիների միջև տեղի են ունեցել բախումներ, հայտնում է տեղի ոստիկանությունը։
Հրապարակներից մեկում հավաքված են եղել մոտ 80 կանայք ու տղամարդիկ և մոտ 20 ներգաղթյալներ։ Ականատեսների տվյալներով՝ երկու խմբերը վիրավորել են միմյանց, սկսվել է ծեծկռտուք, գործի են դրվել շշեր։
Դեպքի վայր են ժամանել իրավապահ մարմինների մոտ 100 աշխատակիցներ։ Երբ ոստիկանությունը հավաքվածներից պահանջել է լքել հրապարակը, փախստականների շարքերից իրավապահների ուղղությամբ նետվել են փայտեր ու շշեր։ Հասարակական կարգը մի խումբ անձանց կողմից խախտելու և մարմնական վտանգավոր վնասվածքներ հասցնելու փաստով հարուցվել է գործ:

В Германии произошли столкновения беженцев с местными жителями
Столкновения местных жителей с беженцами произошли в саксонском городе Баутцен на востоке Германии. Об этом сообщили в местной полиции, передает ТАСС.
На одной из площадей собрались около 80 мужчин и женщин из числа местных жителей и примерно 20 мигрантов. По данным очевидцев, обе группы оскорбляли друг друга, возникла потасовка, в ход шли бутылки.
На место ЧП прибыли примерно 100 сотрудников правоохранительных органов. После того, как полиция потребовала от собравшихся покинуть площадь и разойтись, из рядов беженцев в стражей порядка полетели деревянные палки и бутылки. Возбуждено дело по факту нарушения общественного порядка группой лиц и нанесения опасных телесных повреждений.