Երկու նոր նամականիշ՝ նվիրված ՀՀ անկախության 25-ամյակին
«Հայփոստ Թրասթ Մենեջմենթ» ՓԲԸ-ն այսօր շրջանառության մեջ  է դրել 2 նամականիշ՝ նվիրված Հայաստանի Հանրապետության անկախության 25-ամյակին:
«Հայփոստ» ՓԲԸ-ի մամուլի ծառայության փոխանցմամբ, մարման պաշտոնական արարողությունը տեղի է ունեցել ՀՀ Նախագահի նստավայրում: Մարումն իրականացրել է  Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
Նամականիշերը ունեն 200 և 300 ՀՀ դրամ անվանական արժեք, տպվել են Ֆրանսիայում՝ «Կարտոր» տպարանում:
200 դրամ անվանական արժեքով նամականիշի վրա պատկերված են «25-ամյակ» և «ԱՆԿԱԽՈՒԹՅՈՒՆ» գրառումները, ինչպես նաև  Հայաստանի Հանրապետության ծածանվող եռագույն դրոշը կապույտ երկնքի խորապատկերին՝ խորհրդանշելով երկրի 25-ամյա անկախությունը և պետականությունը:
300 դրամ անվանական արժեքով նամականիշի վրա պատկերված է «25 ամյակ» գրառումը, որը կազմված է Երևան քաղաքի պատկերների կոլլաժի տեսքով՝ ցույց տալով նորանկախ պետության զարգացումը այս 25 տարիների ընթացքում:
Նամականիշերի դիզայնի հեղինակներն են «Հայփոստ Թրասթ Մենեջմենթ» ՓԲԸ կառավարող տնօրեն Խուան Պաբլո Գեչիջյանը և «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի դիզայներներ Վահագն Մկրտչյանը և Դավիթ Դովլաթյանը:

Two Stamps Dedicated to 25th Anniversary of Independence of Armenia
On September 21, 2016 “HayPost Trust Management” B.V. puts into circulation two stamps dedicated to the 25th anniversary of Independence of the Republic of Armenia.
According to HayPost press service, the official cancellation ceremony of the stamps took place at the Presidential Palace of the RA. The cancellation was carried out by the Presidential of the Republic of Armenia, Serzh Sargsyan.
The stamps have been printed in “Cartor” Printing House, France, with face values of 200 and 300 Armenian drams.
The stamp with face value of 200 drams depicts “25th anniversary” and “INDEPENDENCE” texts, as well as the waving tricolor flag of the Republic of Armenia on the background of blue sky symbolizing the twenty five years of independence and statehood of the country.
The stamp with face value of 300 drams depicts “25th anniversary” which consists of a collage made with the sights of Yerevan showing thus the advancement of the country through twenty five years of its independence.
The stamps have been designed by the Managing Director of “HayPost Trust Management” B.V., Juan Pablo Gechidjian and the designers of “HayPost” CJSC Vahagn Mkrtchyan and David Dovlatyan.