Վրաստանում խոստացել են ձերբակալել Սաակաշվիլուն երկիր ժամանելուն պես
Վրաստանի նախկին նախագահ Միխայիլ Սաակաշվիլին Վրաստանի սահմանը հատելուն պես կձերբակալվի: Այս մասին հայտարարել է երկրի ներքին գործերի նախարար Գեորգի Մգեբրիշվիլին, փոխանցում է Интерфакс-ը:
Սաակաշվիլին, վերջերս վրացական լրատվամիջոցներին հայտնել էր, որ «Ռուսթավի-2» հեռուստաալիքի եթերում հոկտեմբերի 8-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրությունների էքզիթ-պոլերի արդյունքների հրապարակումից հետո ինքը կժամանի Վրաստան, իսկ մինչ այդ թուրք-վրացական սահմանին նախընտրական շտաբ կբացի:
Սաակաշվիլիի կինը, ով մեծամասնական ընտրակարգով առաջադրել է իր թեկնածությունը խորհրդարանական ընտրություններում, ընտրողների հետ հանդիպումների ժամանակ բազմիցս հայտարարել է, որ իր ամուսնու վերադարձը Վրաստան «անխուսափելի» է:

В Грузии пообещали арестовать Саакашвили в случае приезда в страну
В случае пересечения границы Грузии бывший президент страны Михаил Саакашвили будет арестован. Об этом, как передает Интерфакс, заявил министр внутренних дел республики Георгий Мгебришвили.
Саакашвили сообщил недавно грузинским СМИ, что сразу же после оглашения в эфире телекомпании "Рустави 2" результатов экзит-пола на парламентских выборах 8 октября он приедет в Грузию, а за несколько дней до выборов откроет свой штаб в Турции на границе с республикой.
Жена Саакашвили Сандра Руловс, баллотирующаяся в мажоритарные депутаты от Зугдидского района, почти на всех встречах со своими сторонниками заявляет, что возвращение ее супруга в Грузию "неминуемо".