Տեղի է ունեցել «Ղարաբաղ-Ֆրանսիա» բարեկամության շրջանակի նիստ՝ Ֆրանսուա Ռոշբլուանի մասնակցությամբ
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ, «Ղարաբաղ-Ֆրանսիա» բարեկամության շրջանակի ղեկավար Աշոտ Ղուլյանը սեպտեմբերի 26-ին ընդունել է «Ֆրանսիա-Ղարաբաղ» բարեկամության շրջանակի նախագահ, Ֆրանսիական Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավոր Ֆրանսուա Ռոշբլուանին և նրան ուղեկցող անձանց, հայտնում են ԼՂՀ ԱԺ պաշտոնական կայքից:
Ողջունելով հյուրերին՝ Աշոտ Ղուլյանը բարձր է գնահատել «Ֆրանսիա-Ղարաբաղ» բարեկամության շրջանակի հետևողական քաղաքական գործունեությունը, ինչպես նաև վերջին շրջանում ակտիվ աշխատանքները՝ մշակույթի և հումանիտար ոլորտներում:
Իր հերթին Ֆրանսուա Ռոշբլուանը նույնպես ընդգծել է մշակութային կապերի, Արցախում ֆրանսերեն լեզվի և ֆրանսախոսության զարգացման կարևորությունը, որը լուրջ խթան է երկկողմ հարաբերությունների ընդլայնման ու ամրապնդման ուղղությամբ: «Ֆրանսիա-Ղարաբաղ» բարեկամության շրջանակի նախագահը հետաքրքրվել է սահմանին տիրող իրավիճակով, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում մեկնարկած սահմանադրական բարեփոխումների գործընթացով:
Հանդիպումը շարունակվել է ընդլայնված կազմով՝ «Ղարաբաղ-Ֆրանսիա» բարեկամության շրջանակի անդամների մասնակցությամբ: Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել համագործակցության ոլորտների և բարեկամության շրջանակի առաջիկա ծրագրերի վերաբերյալ:

Meeting of France-Karabakh Friendship Circle
President of NKR National Assembly, Ashot Ghoulian, Chairman of France-Karabakh Friendship Circle received Francois Rochebloine, President of France-Karabakh Friendship Circle, MP of the French National Assembly and people accompanying him, official page of NKR National Assembly reports.
Welcoming the guest, Ghoulian highly appreciated the consistent political activity of the circle, as well as its recent active work in humanitarian and cultural areas.
For his part, Francois Rochebloine underscored the importance of cultural ties and the development of the French language in Artsakh, which seriously contributes to the expansion and enhancement of the bilateral ties. He also inquired about the situation on the border and the process of constitutional reforms launched in the republic.
The meeting continued in an extended format and was attended by the friendship circle members. The interlocutors exchanged ideas on the cooperation areas and the further plans of the circle.