Արամ Ա կաթողիկոսը մեկնել է ԱՄՆ և Կանադա
Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա Վեհափառ Հայրապետը սեպտեմբերի 27-ին մեկնել է Միացյալ Նահանգներ և Կանադա` հանդսիապետելու իր կաթողիկոսական ընտրության և օծման 20 ամյակին նվիրված տոնակատարությունները Լոս Անջելեսի, Մոնրեալի և Նյու Յորքի մեջ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրել են Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսարանի մամլո դիվանից:
Թեպետ Արամ Ա կաթողիկոսի հայրապետական ծառայության 20 ամյակը լրացել է 2015 թվականին, սակայն Վեհափառ Հայրապետի խնդրանքով անցնող տարում որևէ միջոցառում չկազմակերպվեց` հաշվի առնելով Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցը:
Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսի այցերի ընթացքում նախատեսված են հանդիպումներ և զրույցներ երիտասարդների հետ, միջեկեղեցական հանդիպումներ, այցելություններ համայնքային կենտրոններ:

Арам I отправился в США и Канаду
Католикос Великого Дома Kиликийского Арам I отправился в США и Канаду для участия в торжествах по случаю 20-летия его интронизации, сообщает "Арменпресс" со ссылкой на секретариат Великого Дома Kиликийского.
Хотя 20-летие пребывания Арама I на патриаршем престоле исполнилось в 2015 г., по его просьбе торжества были отложены в связи со столетием Геноцида армян.
Предусмотрены встречи католикоса Великого Дома Kиликийского с молодежью, межцерковные контакты, посещения общинных центров. Католикос вернется в Антилиас 22 октября.